LEO in Berlin klubo atstovai su LR Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte

SEPTEMBER 4th

Rugsėjo 3-4 dienomis Berlyne viešėjo Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji atvyko garbinga proga – Ministrei Pirmininkei I. Šimonytei, kartu su Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu ir Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas Berlyne įteiktas tarptautinis Friedricho Augusto von Hayeko fondo apdovanojimas už „Pavyzdingą ir drąsų indėlį vardan laisvos ekonomikos ir visuomenės santvarkos bei tvirtos biudžeto ir rinkos ekonomikos politikos“.

„Baltijos šalių sėkmės istorija atkūrus nepriklausomybę nulemta žmonių drąsos, ryžto ir begalinio idealizmo, o praeities iššūkius pavyko įveikti todėl, kad valstybę statėme ant asmeninės ir ekonominės laisvės pamatų“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Savo padėkos kalboje Lietuvos Vyriausybės vadovė sakė priimanti apdovanojimą kaip Baltijos šalių sėkmės istorijos atkūrus nepriklausomybę pripažinimą.

Vizito metu, rugsėjo 3 d., premjerė I. Šimonytė ambasadoriaus Ramūno Misiulio rezidencijoje Berlyne susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais. „Aktyvios, savitarpio ryšį saugančios, tradicijas puoselėjančios lietuvių bendruomenės savo pavyzdžiu visuomet rodo, kad nešioti Lietuvą širdyje galima nepriklausomai nuo to, ar šiandien esi joje, ar įvairiopos gyvenimo aplinkybės atvedė svetur. Džiugu, kad ir čia, Vokietijoje, daugybės žmonių nėra pamirštama nei lietuvybė, nei tai, kas šiuo metu svarbu visiems, branginantiems laisvę ir taiką – solidarumas su Ukraina“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Rugsėjo 4 d. Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė susitiko su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Baltijos šalių premjerų susitikime daugiausiai dėmesio skirta pagalbos Ukrainai, energetikos išteklių kainų klausimams. 

Straipsnį parengė Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje.