2023-04-26

2023 m. birželio 3 d. LR ambasadoje Berlyne vyks tradicija tapęs Vokietijos lietuvių profesionalų forumas, kuriuo siekiama suburti lietuvių kilmės profesionalus, stiprinti jų įsitinklinimą, aptarti aktualias verslo ir inovacijų temas bei stiprinti ryšius su Lietuva.

Lietuvių profesionalų klubo „LEO in Berlin“ organizuojamas forumas šiemet apims dirbtinio intelekto technologijų bei asmens duomenų apsaugos temas, iniciatyvos „Team Lithuania“ pristatymą, dalyvių verslo idėjų aptarimą bei tarpusavio ryšių mezgimą. Forumo kulminacija –  apdovanojimų ceremonija, kurios metu bus pagerbtas lietuvių kilmės asmuo, reikšmingai prisidėjęs prie šalies įvaizdžio gerinimo bei Lietuvos ir Vokietijos ekonominio bendradarbiavimo skatinimo.

Nominantus apdovanojimui galima siūlyti iki gegužės 22 d. užpildant šią formą.

„Šiemet organizuojamo renginio pavadinimas – „Camino de Lituano“ – reiškia jungtį tarp Lietuvos ir Vokietijos bei simbolizuoja, jog kiekvieno – tiek šalies, tiek žmogaus – kelias yra individualus ir pažymėtas išskirtinėmis patirtimis ir pamokomis, sukauptomis skirtinguose gyvavimo etapuose,“ – renginio pavadinimo idėją komentavo „LEO in Berlin“ klubo prezidentas Karolis Šikšnius. „Tikiu, jog keičiantis patirtimis, dalijantis idėjomis profesionalų ratuose, galime sukurti naudą savo šaliai ir tobulėti patys. Mūsų organizuojamas forumas yra puiki galimybė Vokietijoje gyvenantiems lietuvių profesionalams ieškoti jungčių tarp savo profesinio gyvenimo ir gimtosios šalies bei prisidėti prie jos augimo ir sėkmės,“ – mintimis dalijosi klubo vadovas.

Renginio programoje birželio 3 d. (šeštadienį) laukia:

  • Lukas Yla („Bolt“ automobilių dalijimosi direktorius, buvęs „CityBee“ vykdomasis direktorius) dalinsis idėjomis, kaip pasiekti savo tikslų;
  • Goda Juškevičiūtė (YouTube turinio kūrėja ir technologijų entuziastė) papasakos, kaip nepramiegoti pasaulinių pokyčių dirbtinio intelekto eroje;
  • Neringa Morozaitė-Rasmussen (LR ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja) pristatys „Team Lithuania“ koncepciją;
  • Deimantė Grybauskaitė (Personalo paieškos ir atrankos grupės vadovė „Alliance for Recruitment“ įdarbinimo agentūroje) plačiau supažindins su Lietuvos darbo rinkos tendencijomis, iššūkiais ir galimybėmis lietuviams profesionalams įsidarbinti įmonėse Lietuvoje ar prisijungti kaip valdybos nariams;
  • Karolina Zelbienė (Verslo konsultantė tarptautinių talentų samdos klausimais „Work in Lithuania“ programoje) supažindins su karjeros galimybėmis aukštos kvalifikacijos profesionalams Lietuvoje;
  • Apie tai, kaip lietuviškas identitetas gali prisidėti prie asmeninių ir profesinių pasiekimų, diskutuos Rūta Donovan (komunikacijos viceprezidentė įmonėje „7Learnings“, „LEO in Berlin“ klubo įkūrėja), Lina Gudelionytė-Gylienė (LR komercijos atašė Vokietijoje) bei Irma Petraitytė-Lukšienė (Kultūros istorikė, doktorantė, Miuncheno lietuvių bendruomenės pirmininkė).

Pilna forumo programa.

Birželio 4 d. (sekmadienį) renginio dalyvių laukia žygis su žurnaliste, rašytoja ir miesto gide Lina Ever Berlyno sienos keliu.

Registracija į renginį – Eventbrite platformoje.

„LEO in Berlin“ dėkoja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos Departamentui, Lietuvos Respublikos ambasadai Vokietijoje ir Lietuvių profesionalų organizacijai „Global Lithuanian Leaders“ už paramą renginiui.